Плуване

Плуването е естествен начин на придвижване във водата посредством движение на тялото. То е присъщо за  човека, като освен прекрасен начин за поддържане на физическа форма и активност по време на лятната почивка, плуването е и  спортна дисциплина. Достъпността и удоволствието, които носи допирът с водата, правят плуването желан спорт за всички възрасти.

2009  – ІI място

На 17 и 18 ноември 2011г. се проведе десетият турнир по плуване за ”Купата на кмета”. В състезанието, което беше организирано от Столична община, Дирекция “Превенция, интеграция, спорт и туризъм” съвместно с Ученическа спортна школа – София, взеха участие и ученици на 35. СОУ „Добри Войников” с ръководител г-жа Павлина Василева.
Добри резултати в плуването на 25 метра кроул и гръб постигнаха учениците от 1 до 4 клас – Сава Геров и Борис Геров.
Във възрастовата група 5 до 7 клас Йосиф Иванов и Стоян Гюров участваха на 50 метра бруст и гръб като в свободния стил Денис Георгиев грабна златния медал с постижение 28’62”. Момчетата изпуснаха третото място на щафетата 4 по 50 метра кроул и в крайното класиране останаха на 4 място.
При най-големите, за пети пореден път, Александър Огнянов Попов от 12 клас, демонстрира завидна спортна форма и спечели отново призовото първо място на дисциплината 100 метра гръб с резултат 1.01’75”.
Училищното ръководство се гордее със своите възпитаници и им пожелава бъдеще успехи.