Отново шампиони

Юношите на 35. СЕУ „Добри Войников“ за втора поредна година станаха градски шампиони на град София по лека атлетика и отново си извоюваха правото да участват във финалния етап на Ученическите игри.

Тази година Републиканското първенство по лека атлетика за юноши и девойки 11 – 12 клас се проведе в град Сливен на 11.05 и 12.05.2024 г. Девет отбора юноши и 7 отбора девойки се състезаваха за спечелването на призовите места.

Нашите момчета се представиха достойно и попълниха колекцията от медали и призови отличия на училището със:
– Златен медал на тласкане на гюле за Орхан Юсеинов – републикански шампион;
– Два бронзови медала – на 100м и 200м, извоювани в много силна конкуренция от капитана на отбора Атанаси Стоянов;
– Бронзов медал и за Андрей Петров на дисциплината скок на височина.

Отборът на 35. СЕУ „Добри Войников“, воден от г-жа Павлина Василева и г-жа Мила Ацева завърши на пето място в генералното класиране.