Лекоатлетически звезди на София 2011

На 30.09.2011година, на спортната база на НСА ”Васил Левски” София се проведе градският шампионат по лека атлетика на Столичните училища за ученици от 1. до 10. клас под наслов „Лекоатлетически звезди на София 2011”. Организатор на проявата е дирекция „Превенция, интеграция, спорт и туризъм” към Столична община със съдействието на НСА ”Васил Левски” и БФ по Лека атлетика.

В състезанията взеха участие и учениците от 35. училище във всички възрасти.

Най-добре се представи ученикът от 8д клас – Тодор Миков, който спечели два златни медала – в дисциплините 100 и 400 метра гладко бягане.

Във финала на 100 метра участва и още един ученик – Симеон Пецанов от 10в клас, който се класира на шесто място във финалното бягане. В дисциплината  скок  – дължина Теофил Ласкиев от 10в клас зае пето масто в крайното класиране с резултат – 5.02м.

Във финала на 100 метра при момичетата участва Светлозара Михайлова и се класира на шесто място.