УЧЕНИЧЕСКИ ИГРИ – РАВНОСМЕТКА

Приключи третият етап от Ученическите игри – Градско първенство на град София.

От отборите на 35.СОУ „Добри Войников” до тази фаза, след много победи достигнаха отборите по:

Баскетбол: девойки 8. – 10. клас и девойки 11. – 12. клас водени от г-жа Мила Ацева.

Девойките 11. – 12. клас /Славка 12.а, Ели 12.в, Ирена 12.б, Славина 12.д, Джоана 12.г, Анита 11.г, Даниела 11.г, Неда 11.г, Снежана 11.г, Виктория 11.г, Анжелика 11.а / се класираха на трето място и се окичиха с бронзовите медали.

Девойките 8. – 10. клас / Гергана 10.г, Мари 9.г, Дариа 9.д, Ина 10.д, Димана 10.а, Станислава 10.а, Александра Устамитева 10.в, Никол 9.б, Натали 9.б, Зарина 8.а, Дарина 8.а, Елинор 8.а, Рая 8.а, Катерина 8.б / заеха второ място и се окичиха със сребърните медали.

Лека атлетика:

И тази година 35. СОУ „Добри Войников” участва в градското първенство на град София по лека атлетика с отбори от 5. – 7. клас, водени от г-жа Павлина Василева и от 8. – 10. клас, водени от г-жа Мила Ацева.

От отбора на 5. – 7. клас момчета Милен Цветославов Иванов от 6.б клас се класира на трето място на най – дългата дистанция 800м.

Отборите юноши и девойки 8. – 10. клас имаха състезатели във всичките осем дисциплини на състезанието. Точки носиха класиралите се до дванадесето място.

При девойките:

100м гладко бягане – Мила 8.г – 3 място; Мартина 10.б – 6 място.

200м гладко бягане– Мартина 10.б – десето място

Скок височина – Ива 9.б – 3 място; София 10.в – 4 място.

Скок дължина – Косара – 9.а  – 7 място.

Тласкане гюлле – Мила 8.г – 4 място

Щафета 4х100 – 3 място / Ива 9.б, Мартина 10.б, Моника 10.г, Мила 8.г /

Само в бягането на 400м нямаме състезателка класирала се до 12 място.

Комплексно девойки 8. – 10. клас – трето място.

При юношите:

Скок височина – Вихрен 10.б – 1 място и златен медал; Атанас 10.б – 6място.

Тласкане гюлле – Борис 10.б.

100м гладко бягане – Александър Бояджиев 9.б – 5 място; Кристиан 9.б – 7 място.

200м гладко бягане – Александър Воронов 10.д – 7 място.

800м гладко бягане – Енчо 9.б – 7 място; Вихрен 10.б – 10 място.

Скок дължина – Вихрен 10.б – 10 място.

Щафета 4х100 – 7 място / Александър Бояджиев 9.б, Александър Воронов 10.д, Мишел 10.д, Кристиан 9.б /.

И отново само в бягането на 400м нямаме състезателка класирала се до 12 място.

Комплексно юношите се класираха на четвърто място.

Директора на училището, г – жа Анна Калчева поздрави момичетата, момчетата, девойките и юношите на 35.СОУ „Добри Войников”, които с участието си в градското състезание по баскетбол и по лека атлетика допринесоха за това името на нашето училище да се произнася с уважение.